Ücretsiz 7 Kitap İndirme Sitesi Sizi Okumaya Doyuracak

0 0

Ücretsiz 7 Kitap İndirme Sitesi Sizi Okumaya Doyuracak

Her geçen gün adını daha önce duymadığımız çok sayıda kitap indirme sitesi ortaya çıkmaktadır. Bu hızlı girişimler karşısında hemen herkesin aklına gelen soru ise bu alışkanlığın gerçekten sayfalara dokunarak okumak kadar keyifli olup olmadığıdır. Kitapseverlerin bir kısmı halakitapçılardan satın aldıkları kitapları okurken bir kısmı bu alışkanlığı kaybeye başladı. Kitap okuyarak zaman geçirmeyi seven kişilerin bir kısmı artık sahaf sahaf gezmeyi bıraktı. Hatta çok büyük bir çoğunluğu fiziksel kitap almayı da terk etti. Aynı anda iki üç farklı kitap okumak isteyen yüzlerce insan, bu işin maddi boyutundan kurtulmanın yollarını aramaya başladı ve hatta birçoğu buldu. İşte, çağımızın teknolojisini kitaplarla buluşturan ücretsiz 7 e- kitap sitesi!

1 – Library Genesis Kitap İndirme Sitesi

Ücretsiz 7 kitap indirme sitesi listemizin ilk sırasında yer alan Library Genesis ile kitap okumak artık çok kolay. Sitede bulunan miyonlarca çeşit arasından beğenilen bir kitap okumak İngilizcesi ve Türkçesi ile mümkün. Aynı kitabın farklı dillerdeki çevirilerinin bulunabildiği bu önemli kitap havuzundan kitap indir işlemi yapmak için tek yapmanız gereken siteye üye olmaktır.

 2- Free-Ebooks.net Kitap Havuzu

Listemizde Türkçe kitap indirme siteleri yer almazken, hem Türkçe hem de İngilizce milyonlarca sayıda kaynağa ev sahipliği eden Free-Ebooks.net sitesinde yok yok. Makaleler, dergiler, kitaplar ve ansiklopediler bir arada okunmayı bekliyorlar.  Zengin e-kitap arşivi ile dikkatleri üzerine çeken bu eşsiz havuzda yerli e-kitap pdf indir seçeneği ile Türkçe kaynaklara ulaşmak da mümkündür. 

3 – Bookboon.com PDF Kitap Sitesi

Akademik kitap indirme siteleri arasında önemli bir yere sahip olan Bookboon ile hem okumak hem de paylaşmak mümkün. Siz de kendi hazırladığınız içerikleri ve kitapları bu eşsiz veri tabanı üzerinden paylaşıma açabilirsiniz.  E-kitap oku ya da akademik makale okuma gibi ödevleriniz varsa da bu kaynağı sonuna kadar değerlendirmenizi öneririz. Üstelik tamamen ücretsiz.

4 – Free Computer Books

Adından da anlaşılabileceği gibi bu PDF Drive kitap sitesi yalnızca Bilgisayar Bilimi üzerine kitaplar ve makaleler içeriyor. Kitap indirim günlerini beklemekten sıkıldınız ve elektronik kitap ile okumak sizin için bir sorun teşkil etmiyorsa, Bilişim alanındaki her türlü kaynağa Free Computer Books sitesinden ulaşabilirsiniz.

5 – Many Books

Kitap alışverişi yapmak için büyük indirim günlerini beklemek zorunda kalmayacağınız ücretsiz kitap indirme sitelerinden bir diğeri ise Many Books ‘tur. Many Books ile eski – yeni milyonlarca kitabın PDF ve HTML versiyonlarına ulaşabilirsiniz. Farklı dil seçenekleri sunan bu önemli kitap havuzunda kitap okumak İngilizcesi ile de çok zevkli. Beğendiğiniz kitabı ister çevrimiçi ortamda okuyabilir, isterseniz indirdikten sonra okuyabilirsiniz. Karar sizin.

6 – Calameo PDF Downloader

En iyi kitap arşivi siteleri listemizin 6. Basamağında yine bir İngilizce site yer alıyor: Calameo PDF Downloader. Site içerisinde beğendiğiniz kitap, dergi, gazete, makale ya da raporu ister online olarak okuyabilir; isterseniz kitap indir işlemi yaparak okuyabilirsiniz. Uzun süredir okumayı istediğiniz fakat almak ya da araştırmak için fırsat bulamadığını kitapları kolayca bulabilmek ve ev rahatlığında okuyabilmek için, Calameo arama çubuğunu kullanın. Aradığınızı bulduğunuzda, siteyi tercih ettiğiniz için pişman olmayacaksınız.

7 – Ücretsiz Kitap İndirme Sitesi Internet Archive

Türkçe’ye “ İnternet Arşivi “ olarak çevrilen bu sitede kitap, müzik, film, video ve dokümanlar mevcut. İster araştırma konunuz ile ilgili bir rapor arayın, isterseniz keyifle okumak için eski bir roman seçin. Sitede yer alan zengin kaynak havuzundan kitap, makale, dergi, gazete ya da raporu okuyabilir ya da çok eskide kalmış bir filmi tekrar izleme şansı yakalayabilirsiniz. Internet Archive kaynak sitesi ile hem hobi hem de akademik amaçlı kullanabileceğiniz bir havuzu keşfedebilirsiniz.

Eğer siz de kitap okumak için doğmuşsanız ve hem hızlı hem de kolayca kitap sahibi olmak istiyorsanız, 7 kitap indirme sitesi listemizi aklınızın bir kenarında bulundurun. Bakarsınız, bir gün ihtiyaç duyarsınız.   

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.