Tarot Nedir? Nasıl Bakılır?

0 1

Tarot Nedir? Nasıl Bakılır?

Tarot, her ne kadar fal çeşidi olarak lanse edilse de aslında tam bir bilinçaltı okuma sanatıdır. İnsan beyni oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Ama bazı insanlarda pisişik yetenekler vardır. 78 Kartlık deste içerisinde yer alan her kart, gündelik yaşamamızda meydana gelen olayları temsil etmektedir. Doğru enerjiyle seçeceğiniz kart sayesinde, ileride yaşanacak olaylar hakkında fikir sahibi olabilirsiz. Peki, bilinçaltı okuma sanatı olarak lanse edilen tarot nedir, nasıl bakılır? Birçok kişi tarafından oldukça merak edilen ve sık sık internet üzerinden araştırılan bu sorusunun yanıtını sizler için inceliyoruz?

Tarot Nedir?

Tarot, 2 farklı gruba ayrılmış ve 78 karttan oluşan oyun kartı destesi olarak bilinmektedir. Orta çağın sonlarına doğru ortaya çıkan bu oyun kartı destesinin içerisinde 22 adet büyük arkana kartı ve 56 adette küçük arkana kartı yer almaktadır.

Büyük arkana kartları, karmik dersleri son derece kolay bir şekilde temsil edebilmektedir. Deste içerisinde yer alan 56 adet küçük arkana kartı ise gündelik hayatta yaşanan sıkıntıları temsil etmektedir. Tüm enerjiniz ile çekeceğiniz 7 adet kart sayesinde, ileride yaşanması muhtemel olaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Peki Tarot nasıl bakılır?

Nasıl Bakılır?

tarot
  • Öncelikli olarak kart destesini iyice karıştırmalısınız.
  • Kart destesini iyice karıştırdıktan sonra desteyi 3’e ayırmanız gerekmektedir.
  • Bölme işlemini tamamladıktan sonra desteyi sol elinizle toplamalısınız.
  • Toplama işlemi bittikten sonra bu kez sol elimizle desteği ikiye bölmeli ve üst üstte toplamalısınız.
  • Bu işlemleri bitirdikten sonra desteyi yavaşça yere sermeli ve enerjinizi toplayarak istediğiniz 7 kartı seçmelisiniz.
  • Ardından seçilen 7 kart ile yorumlama işlemine başlamalısınız.

Kartların Sınıflandırılması

Tarot Kartları

Tarot kartları büyük arkana ve küçük arkana kartları olarak ikiye ayrılsa da bu kartlarda kendi aralarında sınıflandırılabilmektedir. 22 Adet büyük arkana kartının kendi arasında ki sınıflandırma işlemi ise şu şekildedir; Büyücü, asılan adam, denge, güneş, imparator, imparatoriçe, ölüm, aşık, araba, aziz, kader çarkı, kader çarkı, yargı, deli, şeytan (korku), güç, yıkılan kule, yıldız, ay, azize, ermiş(karanlık) ve enerji olarak bilinen dünya kartıdır.  56 Adet küçük arkana kartları ise değnekler, kupalar, tılsımlar ve kılıçlar olmak üzere dört’ e ayrılmaktadır. Dört’ e ayrılan her grupta 14 adet kart bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.