Rüyada Para Görmek Nedir, Ne Anlama Gelir?

0 1

Rüyada Para Görmek

Bir çok kişi rüyasında para görmüştür. Rüyada para görmek bazen gün içinde para ile çok uğraşıldığı için bilinç altının bir yansıması olabilirken bazen de başka anlamlara gelebilmektedir. Peki, rüyada para görmek nedir, ne anlama gelir?

Rüyada Para Görmek Nedir?

Rüyada para görmek pozitif manada şu anlamlara gelir:

 • Hedeflere ulaşma gücünü temsil eder. Bu hedefler psikolojik, duygusal ya da hayatınızdaki bir isteğiniz olabilir. Uyandığınızda hayattan ne istediğinizi sorgularsanız rüyada para görmek nedir sorusunun cevabını bulursunuz.
 • Rüyada görülen para sizin kişiliğinizin ne kadar güçlü olduğunu gösterebilir.
 • Rüyada para görmek olumlu manada gücü, olasılık ve fırsatları temsil eder.

Rüyada para görmek negatif anlamaları ise şunlardır:

 • Rüyada para görmek, üstesinden gelinmesi zor negatif yaşam durumlarını yansıtabilir.
 • Boşa harcanmış olan fırsatları yansıtabilir.
 • İstediğiniz amaçlara ulaşmak içim yeterli gücünüz olmadığına ve o amaca ulaşmanızı istemeyen düşmanların sizden daha güçlü olduğuna işaret edebilir.

Rüyada para görmek genel manada anlamaları yukarıdaki gibi olmasına rağmen, rüyada paranın görünme şekline göre anlamlar değişebilir. Şimdi rüyada para görmek farklı şekillere göre ne anlama gelir ona bakalım.

Rüyada Kağıt Para Görmek Nedir?

Rüyada kağıt para görmek, uyandığınızda birileri tarafından yardım alacağınız anlamına gelir. Rüyada kağıt para görmek genellikle şunları ima eder:

 • Hayat için çocuksu bir coşkuyu
 • Aşık olma gibi bir maceraya olan ihtiyacı

Günümüzde para deyince akla elektronik paralar ya da banka hesaplarındaki sayılar da gelmektedir. Eğer rüyanızda para görmekten maksat gerçek kağıt paralar ise bu yeteneklerinizi keşfetmeniz ve yeni deneyimlere açık olmanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada kağıt para görmek zenginliğin bir ifadesidir. Zenginlik de hayatta yeni bir başlangıç ​​demektir. Bu yüzden yaptığınız işleri gözden geçirmelisiniz.

Rüyada Para Bulmak Nedir?

Rüyada para bulmak, yapmak istediğiniz fakat bu zaman kadar bazı imkansızlıklar yüzünden yapamadığınız işler için yeni fırsatlar, kaynaklar ve güç bulacağınıza işaret eder. Ayrıca, daha mutlu ve kendinizin daha farkında olduğunuz, olumsuzluklardan kurtulan içgörüyü sembolize eder.

Rüyada para bulmak, hayatta maddi kazanç ve mutluluğu sembolize edebilir. Rüyada para bulmanın birinin kariyerinde başarılı olacağına işaret edebilir. Para, aynı zamanda hayata olan güveni değil, aynı zamanda kendi değerini de temsil eder.

Rüyada para bulan kişi, hayatta sevgi veya bağlanılacak bir şey arıyor olabilir. Rüyada para bulduysanız, tüm kariyer hedeflerinizi bitirdiğinizden ve yön ve mutluluk açısından kendinize sınır koymadığınızdan emin olmaya çalışın.

Eğer çalınan parayı bulursanız o zaman öz-değer ve hırs duygusundan yoksun olduğunuz anlamına gelir.

Rüyada Para Almak Nedir?

Rüyada para almak, yaşamdaki tutuma, başarılı ilişkilere,  içsel değerlere ve güvene bağlıdır. Rüyadaki parayı veren kişi de önemlidir. Parayı veren kişiyi biliyorsanız, bilinç altınızda o kişi tarafından  görmezden geldiğinizi hissettiğinizi gösterir. Size para veren kişiyi bilmiyorsanız, Hayatınızda beklenmedik birinden bir şekilde fayda göreceğiniz anlamına gelmektedir.

Rüyada bir miktar para almak olumlu bir ihtimaldir ve başkaları tarafında takdir edileceğiniz anlamına gelmektedir.

Rüyada Para Saymak Nedir?

Rüyada para saymak,

 • Gücünüzü,
 • Özgürlüğünüzü
 • Kendi değerinizi değerlendirmeyle ilgili hisleri temsil eder.
 • Ne kadar güçlü olduğunuzu belirlemek.
 • Bir alışverişin adil olup olmadığını belirlemek gibi manalara gelebilir.

Olumsuz olarak, gücünüzün ve kabiliyetinizin sizi  kibirli veya hilekar hale getirebileceğini de temsil edebilir.

Rüyada Birine Para Vermek

Rüyada birine para vermek, o kişinin  hedeflerine olan desteğinizi yansıtabilir. Para verdiğiniz kişinin daha güçlü olmasına yardımcı olduğunuza veya olmanız gerektiğine işaret eder.

Olumsuz olarak, kendi gücünü kötü bir alışkanlık için harcama ya da başka birileri hakkında olayların daha kötüye gitmesi için gücünü kullanma anlamına gelebilir.

Rüyada Para Çalmak Nedir?

Rüyada para çalmak şu manalara gelebilir:

 • Tehlikede olduğunuz anlamına gelebilir. Bu yüzden daha ihtiyatlı olmalısınız.
 • Alternatif olarak, para çalmak, aşktan yoksun olduğunuz anlamına gelebilir. Bu aşkı elde etme konusunda da umutsuz olduğunuzu gösterir.
 • Bu rüya, yanlış olduğunu bildiğiniz bir şeyi kabul etme konusundaki suçunuzu da gösterebilir.

Ayrıca; rüyada para çalmak rüyayı gören kişinin, geleneksel araçlarla istediği veya istediğini alamadığını düşünmesini temsil edebilir. Bu rüya, seçenek eksikliği ve hayatta kalma düşüncesinin bir yolunu gösterebilir.

Rüyada Para Kaybetmek Nedir?

Rüyada kaybedilen para; hırs, güç ve benlik saygısı eksikliğini  göstermektedir. Uyanık halinizde mutsuzluk ve gerilimler yaşayabilirsiniz. Uyanıkken  zayıf, savunmasız ve olayların  kontrolden çıktığını hissedebilirsiniz.

Rüyada para kaybetmek, genelde rüya gören için kötü bir rüyadır.  Bu rüyalar, rüya gören kişide tükenme ve genel kayıp hissi bırakır. Bu rüyalardaki para, maddi bir anlam ifade edebilir, ancak muhtemelen para rüya görenin enerji eksikliğini veya genel bir kayıp ve boşluk duygusunu temsil eder.

Parayı kaybetmek, hayatında dengenin eksikliğini gösterir. İster iş, ister ise günlük duygusal ilişkilerde enerji karşılıklıdır. Bir şeyler verilmelidir ki alınsın ya da tam tersi.  İlişkiler dengesiz olduğunda, almadan verme dinamiği, bir rüyanın sembollerini süsleyebilir ve para kaybı olarak ortaya çıkabilir.

Bir rüyada para kaybetmek genellikle gelecek için korku yaratır, ancak bu rüya muhtemelen mevcut bir korkuyu yansıtmakta ve gelecekteki bir olayı öngörmemektedir. Sahip olduğunuz şeyleri korumaya yoğunlaşmanın zamanı geldiğini gösterebilir.

Rüyada Sahte Para Görmek Nedir?

Sahte para sahtekarlığa işaret eder. Bu rüya,  yeni başlangıç ​​veya yön değişikliğinin bir işareti olabileceğini ima eder. Sahte para aldıysanız, ancak bunun sahte olduğunun farkında değilseniz, bilinçaltında bilinmeyen bir faktörü gösterir. Belki de şu an çevrenizdeki bazı olaylarla gizemli bir haldesiniz ve sahte paralar sorunlardan uzaklaşmayı temsil etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.