Quik Uygulaması Nedir? Özellikleri Nelerdir?

0 0

Quik Uygulaması Nedir? Özellikleri Nelerdir?

quik

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte kullanıcılar çektikleri videoları son derece profesyonel bir şekilde akıllı cihazlarından kolaylıkla düzenleyebilmektedir. Kimi kullanıcılar herhangi bir mobil uygulamaya gereksinim duymadan videolarını profesyonel bir şekilde oluşturabilirken, kimi kullanıcılar ise video oluşturma ve düzenleme işlemi için mobil uygulamaları tercih etmektedir. Video oluşturma ve düzenleme işlemleri için mobil uygulama tercih eden kullanıcıların karşısına ise Quik isimli mobil uygulama çıkmaktadır. Peki, Quik nedir, özellikleri nelerdir? Akıllı telefon ve tablet kullanıcıları tarafından son dönemlerde oldukça fazla araştırılan ve merak edilen bu sorunun yanıtını sizler için inceliyoruz.

Quik Nedir?

Quik, GoPro firması tarafından geliştirilen ücretsiz bir video düzenleme ve oluşturma uygulamasıdır. 100 Milyondan fazla kişinin indirdiği mobil uygulama da Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Quik Özellikleri

GoPro firması tarafından geçtiğimiz yıllar içerisinde geliştirilen ve kullanıma sunulan mobil uygulama Quik özellikleri ile dikkat çekiyor. Mobil uygulama sayesinde profesyonel bir şekilde video oluşturma ve düzenleme işlemi yapan kullanıcılar, videolarına ayrıca özel olarak hazırlanan efektlerden de ekleyebiliyor. Peki, video düzenleme ve oluşturma uygulamasının diğer özellikleri neler?

Video Özelleştirme İşlemi

Mobil uygulama içerisinde yer alan özellikler sayesinde kullanıcılar videolarını ve fotoğraflarını kırpabiliyor, döndürebiliyor, boyutunu ayarlayabiliyor, oluşturdukları projeleri hızlandırabiliyor veya yavaşlatabiliyor. 

Ayrıca uygulama içerisinde yer alan bir başka özellik sayesinde kullanıcılar videolarına yazı ekleyebiliyor, geçiş efektlerini ayarlayabiliyor, renk düzenlemesi yapabiliyor.

Müzik Ekleme

Dileyen kullanıcılar zengin müzik arşivi içerisinden istediği müziği seçerek videolarına ekleyebiliyor veya standart olarak sunulan müzikler ile projelerini tamamlayabiliyor.

Video Paylaşma

Mobil uygulama içerisinde oluşturulan projeler 1080P çözünürlüğünde ve 60 FPS değerinde kayıt edilebiliyor. Uygulama içerisinde kayıt edilen projeler 7 gün boyunca saklanabiliyor. Dileyen kullanıcılar ise kayıt ettikleri videoları kolaylıkla paylaşabiliyor.

Quik Nasıl İndirilir?

GoPro firması tarafından geliştirilen video düzenleme ve oluşturma uygulaması Quik, ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuldu. Türkçe dil desteğine sahip olan mobil uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirmek ve kullanmak isteyen kullanıcılar, aşağıda bulunan bağlantı seçeneklerine tıklayabilir.

  • Quik uygulamasını Android cihazlarınıza indirmek ve kullanmak için tıklayınız.
  • Quik uygulamasını İOS cihazlarınıza indirmek ve kullanmak için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.