Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları

Kullanıcılarımızın gizliliğine dikkat ediyoruz.

Kişisel bilgileriniz sizin bilginiz dahilinde olmadan veya gerek duyulmadıkça ve ayrıca yasalar çerçevesinde ilgili makamlarca talep edilmedikçe hiçbir kişi, kurum yada kuruluş ile paylaşılmayacaktır. Toplanan veriler sadece eğitim amaçlı kullanılabilir ve hiçbir okuyucu bu bilgilerle sizin kimliğinizi belirleyemez.

Kolaybilgim.com sizden edindiğimiz bilgilerin kaybolması, yanlış kullanımı ve değiştirilmesini önlemek için güvenlik önlemleri almıştır, ancak bu tür herhangi bir kayıp, kötüye kullanım, ortaya çıkabilecek herhangi bir üçüncü tarafa karşı koruma konusunda herhangi bir garanti vermemektedir.

Site, ziyaretçilerin görüşlerini bildirebileceği yorum alanları gibi etkileşimli bölümlere sahiptir. Bu alanlarda ifşa edilen bilgilerin kamuya açıklandığını ve kişisel bilgilerinizi açıklamaya karar verirken dikkatli davranmanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

Site, diğer web sitelerine bağlantılar içerebilir. Diğer web sitelerini ziyaret etmeyi seçerseniz, diğer web sitelerinin gizlilik politikaları veya içeriği üzerinde bizim kontrolümüzün olmadığını bilmenizi isteriz.  Bu sebepten dolayı web sitelerindeki gizlilik politikalarını gözden geçirmeniz sizin sorumluluğunuzdadır.

kolaybilgim.com’da bulunan bilgilerin kullanımı, yorumlanması ve sonuçları kullanıcıya aittir ve kullanıcı kullanım koşullarını okuyarak sitenin bilgilendirme amaçlı yayın yaptığını, sitede bulunan bilgilerin tıbbi bir tavsiye taşımadığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Eğer herhangi bir rahatsızlığınız varsa, size en uygun tedavinin belirlenebilmesi için mutlaka bir doktora gitmelisiniz. Acil bir tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyulması halinde veya sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir acil durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçilmeli ya da ‘112 Acil Yardım hattı’ aranmalıdır.

Sitede yer alan hiçbir içerikte, zararlı sitelere yönlendirici veya farklı görüşleri empoze edici bağlantı bulunmamaktadır. Yapılan yorumların tamamı editör onayı ile yayınlanmakta olup içeriği kullanıcının sorumluluğundadır. Yorumlarda yazılan elektronik posta adresleri tamamen gizlidir, kimse ile paylaşılmaz; sadece gerektiğinde yorum sahibine ulaşabilmek üzere saklanırlar.

Bu sitede yer alan yazıların, uzman ve doktorların önerilerinin tümü; bilgi edinmek isteyen kullanıcılar, üyeler ve ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiçbir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların, uzmanların ve doktorların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site, yazarları, uzmanları ve editörleri sorumlu tutulamaz.

kolaybilgim.com’da yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiçbir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan kolaybilgim.com ve ilgili uzman, yazar ve editörler sorumlu olmayacaktır.

Sitede yer alan kullanıcı yorumlarından doğacak her türlü hukuki yükümlülük yorumu yapan kişiye ait olup,  kolaybilgim.com için yasal sorumluluk oluşturmamaktadır.