Ev Tadilatı

0 2

Tüm zamanımızı geçirdiğimiz yaşam alanlarımızın dönem dönem çeşitli tadilat işlerine ihtiyacı olmaktadır. Kimi zaman banyo tadilatı, kimi zaman mutfak dekorasyonu, kimi zaman da komple ev tadilatı yaptırma gereksinimi duyabiliriz. Ev tadilatı yorucu ve masraflı bir süreç olmasına rağmen bu alanda profesyonel bir firmayı tercih etmeniz tüm işi sizin için oldukça kolaylaştıracaktır. Peki, Komple ev tadilatı nedir?

Komple Ev Tadilatı Nedir?

Çoğunlukla yeni bir ev alan kişiler tarafından gerçekleştirilen komple yani baştan sona ev yenileme işlemlerini içeren geniş ölçekli bir tadilat işlemidir. Özellikle kelepir daire tadilatlarında yıkım döküm işlemleri ile birlikte elektrik ve su tesisatlarının yenilenmesi de tadilat işleri içine dahil edilmektedir. Ancak çoğunlukla gerçekleştirilen ev tadilat işlemleri kişinin kendi zevkine ve ihtiyacına göre yenileme işlemlerini içermektedir. Peki, tadilat listesi içinde neler vardır

Tadilat Listesi İçinde Neler Vardır?

Komple ev tadilatı uzun süren bir süreci bize ifade etmektedir. Baştan sona tüm evin bölümlerinin yer ve duvarlarının kısacası dekorasyonun komple değişimi demektir. Bu nedenle de oldukça uzun ev tadilat listesi çıkarmak mümkün olmaktadır.

Ev tadilat listesinin ilk sıralarında çoğunlukla banyo tadilatı ve mutfak tadilatı yer almaktadır. Islak zemin alanlar olması nedeni ile yer döşemesinden duvar ve tavan döşemesine, musluk, lavabo, duş, wc gibi aksamlarından mobilyalarına kadar çok çeşitli tadilatlar yapılabilmektedir. Yaşam alanları ve yatak odalarında ki tadilatlar yenilemeden ziyade çoğunlukla iç dekorasyona yönelik gerçekleştirilmektedir.

Ev tadilat listesi içerisinde aslından ilk sıralarda olması gereken ancak çoğunlukla önemsenmeyip ihmal edilen en büyük yenileme elektrik ve su tesisatının yenilenmesi olmalıdır. Yer döşemeleri, duvar boyaları, aydınlatma ve diğer tadilatlar listenin daha sonraki aşamalarında yer bulmaktadır.

Tadilat İşleri Yapan Firmalar

Ev tadilatı yaptırmayı planlıyorsanız firma seçiminde oldukça özenli olmanızı tavsiye ederiz. Firma seçimi için tadilat fiyatı bütçe açısından önemli gibi görünüyor olsa da beklentinizi karşılayacak hizmeti almanızda oldukça önemlidir. Tadilat işleri yapan firmalar arasından tercihte bulunmadan önce referanslarını incelemeniz önerilir.

Tadilat firması ile anlaşma sağlamanız halinde ise tadilat işlemlerinin beklentileriniz doğrultusunda size verilen kalite ve işçilikte gerçekleştirilmesi için sözleşme düzenlemeniz tavsiye edilmektedir. Tadilat işinin teslim süresinin de yer alacağı anahtar teslim tadilat sözleşmesi, ödediğiniz ev tadilat fiyatı karşılığında taahhüt edilen hizmeti almanız için sizi güvenceye alacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.