En İyi Banyo Dekorasyonu Trendleri

0 1

En İyi Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonu denildiğinde ilk akla gelen beyaz renkli fayanslar olmuştur genellikle ama artık o tarz banyoların eskide kaldıklarını söyleyebiliriz. Banyo değişiminde kendini en çok gösteren son zamanların banyo modasına uygun olan renkli fayanslardır. Fayanslar banyonun atmosferini oldukça fazla etkilemektedir.

Eski banyolarda görmeye alıştığımız küvetler son zamanlarda oldukça fazla kullanılmakta. Zamanla değişen dekorasyon modası banyolarda da yeniliği kapsadığını bilmenizi isteriz. Ufak dokunuşlarla da banyonuzun havasını tamamen değiştirebilir ve daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonunu değiştirmeye karar verdiğiniz banyonuzda öncelikle analiz yapmanızı tavsiye ederiz. Banyonuzun eksikleri ya da değiştirmek istediğiniz ürünleri belirledikten sonra hareket etmeniz her zaman yararınıza olacaktır. Eski banyolara nazaran artık yeni trend banyolarda daha koyu ve ahşap renkler kullanılmaktadır. Banyo dekorasyonu konusunda en dikkat edilmesi gereken kombinasyondur. Birbirine uyumlu banyo eşyaları almanız ya da yaptırmanız banyonuzda eşsiz bir kombinasyon oluşturmanızı sağlayacaktır.

Küçük Banyo Dekorasyonu

banyo-dekorasyonu

Küçük banyo dekorasyonları en çok dikkat edilmesi gereken banyolar arasındadır. Seçilen ürünlerin banyonuzun küçüklüğüne uygun olması daha hoş bir görüntü elde etmenizi sağlar. Eğer banyonuzun küçük olduğunu düşünüyorsanız açık renkler kullanmanız alanı daha geniş göstermenize yardımcı olacaktır. Boş bulduğunuz alanlarda ayna kullanarak yansıma sağlayabilir ve alanı görsel açıdan genişletebilirsiniz. Seçilen fayans ya da duvar dekorunuzda olabildiğince desensiz modelleri seçmeye çalışmalısınız. Desen ve koyu renk alanı olduğundan da küçük gösterebilir.

Banyo Dekorasyonu Aksesuarları

Banyo Aksesuarları

Banyo aksesuarları dekorasyonun vazgeçilmezleridir. Banyolarda kullanacağınız aksesuarların seçimi alanın tüm havasını değiştirebileceği gibi çok şık bir görüntü elde etmenizi de sağlayacaktır. Banyo dekorasyonu aksesuarları olarak akla ilk gelen banyonun yerinde kullanılan paspas ya da sabunluk, ayna, fırçalık gibi ürünlerdir. Banyonuzun kombinasyonuna uygun renklerde sepetler de banyonuza eşsiz bir hava katacağını belirtmek isteriz.

Hamam Tarzı Banyo Dekorasyonları

Hamam Tarzı Banyo

Hamamlar Osmanlıdan bize kalan en değerli kültürlerimizden biridir. Birçok insan bu kültürü evinde yaşatabilmek adına hamam tarzı banyoları kullandıklarını söyleyebiliriz. En büyük özelliği tüm alanın mermerle kaplı olmasıdır. Lavabolar, ayna kenarları ve aklınıza gelebilecek her yer bu tür banyolarda mermerle kaplıdır. Açık rengi sayesinde oldukça büyük göründüklerini söyleyebiliriz.

Banyo Dekorasyonu Fiyatları

banyo-dekorasyonu

Banyonuzun dekorasyonunu değiştirmeye karar verdiğinizde harcayacağınız para aslında nasıl bir değişiklik yapacağınıza bağlıdır. Tüm ürünlerde marka ve modele göre fiyatların değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Banyo dekorasyonu yapmaya karar verdiyseniz piyasayı araştırmanızı ve bütçenize uygun yerlerden alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Evlerimizde en çok kullandığınız alanlardan biri banyolarımızdır. Trendlerin değişmesiyle banyo modellerinin de yenilendiğini ve modaya ayak uydurduklarını görebiliyoruz. Dekorasyon konusunda neyi nasıl değiştirmek istediğiniz oldukça önemlidir. İmkanlarınız doğrultusunda ufak dokunuşlarla bile banyonuzun tüm havasını değiştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.