En İyi Balayı Oteli Nasıl Seçilir?

0 0

Yeni evli çiftler için en önemli konular arasında balayı gelmektedir. Peki kendinize uygun en iyi balayı oteli nasıl seçilir? Gelin birlikte bu sorularınıza yanıt verip siz güzel çiftlerimize en uygun balayı otelini bulmakta yardımcı olalım.

  • Lokasyon

Balayı otelinizi seçerken ilk olarak lokasyona karar vermelisiniz. Balayında nerelere gitmek istediğinize ve neler yapmak istediğinize göre lokasyon seçiminizi yapınız. Daha önce gitmeyi düşündüğünüz fakat bir türlü fırsat bulamadığınız yurtiçi veya yurtdışındaki mekanlarda balayınızı yapmanız oldukça güzel olacaktır.

  • Bütçe

Balayı tatilinizi yapacağınız lokasyonu belirledikten sonra yapmanız gereken bu otele ne kadar bütçe ayırabileceğinizdir. Evliliğinizin ilk günlerinde maddi açıdan zorlanmamanız adına bütçenizi doğru belirlemeniz oldukça önemlidir.

  • Hayalinizdeki Balayı Otelinizi Belirleme

En iyi balayı oteli nasıl seçilir? Balayı oteliniz şu şekilde olmalıdır diye herhangi bir öneride bulunamayız. Çünkü her çiftin hayalindeki balayı oteli farklıdır. Son yıllarda pek çok çift beş yıldızlı otelleri balayı otelleri olarak tercih etmekte. Sizlerde beş yıldızlı otellerde kusursuz bir balayı geçirebilirsiniz dilerseniz baş başa kalabileceğiniz daha sakin bir otelde balayınızı geçirebilirsiniz. Tamamen size kalmış.

Balayını Doğru Planlamak İçin Neler Yapılabilir?

Balayını planlarken o anın heyecanıyla bildiğiniz ve yapmanız gereken planlamaları gözden kaçırabilirsiniz. Fakat bu mühim değil, balayı planınızın alt üst olmaması adına sizler için doğru planlama nasıl yapılır başlıklı yazımızı hazırladık. Gelin bu adımları birlikte öğrenelim.

  • Bütçeye Uygun Plan Hazırlayın.

Olası bir bütçeyle karşılaşmamak için bütçenizi balayına çıkmadan önce ayarlamanız da fayda var. Ayırdığınız bütçeye göre hareket etmek sizi fazla harcamalardan kurtaracaktır.

  • Programı Eşiniz ile Birlikte Planlayın.

Eşinizle planladığınız balayından daha çok zevk alacağınız kesin. İkinizin de isteklerine karşı bir program hazırlayın ve bu programın en iyi nerede uygulanacağını araştırarak kendinize bir rota oluşturun.

  • Balayı Öncesi Alışverişe Çıkın.

Balayınız esnasında herhangi bir eksiklik ve bu eksiklikten doğacak bir sorun ile karşılaşmamak için balayınızda yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için alışverişe çıkmayı unutmayın.

Balayınızı gerçekleştireceğiniz lokasyona uygun kombinlerinizi yanınıza özenli bir şekilde seçerek yanınıza alın. Balayı sırasında ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz eşyaları da dikkatlice gözden geçirip valizinizi özenle hazırlamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.