Büyü Nedir? Zararları Nelerdir?

0 1

Büyü Nedir?

Büyü maddi ya da manevi olarak rahatlamak, aşık olduğun kişiyi kendine bağlamak, aldatan eşi kendine döndürmek gibi bir çok sebeplerden kişilerin yaptığı hemen hemen her dinde yasaklanan doğa üstü işlemlerdir. İlk olarak ne zaman yapılmaya başlandığı bilinmemektedir. Eski yıllarda yapan kişilere cadı denirdi. Şimdi ise bu işlemi gerçekleştiren kişilere klirvoyant gibi isimler konulmuştur. Yapılan bütün işlemler her ne kadar iyi niyet ile yapılsa da aslında bu isim altında yapılan her türlü işlem kötüdür. Bir kişinin kaderine müdahale etmektir. Sevdiği kişiyi kendine aşık etmek üzere yapan ya da yaptıran bir kişi, aslında karşıdaki kişinin hayatını bir şekilde etkilemektedir.

Büyü ve Zararları

büyü

Büyü ve zararları araştırıldığında pek çok veri ile karşılaşılır.  Yaptırmak için bu işlerle uğraşan hoca diye tabir edilen kişilere gitmek ya da internet üzerinden araştırıp evde yapılması tercih edilmektedir.

Her ne amaçla gidilmiş, yapılmış olursa olsun, her şekilde kötü ve yasaklı bir işlemdir. Bu kötülüğü gerçekleştirmek için çeşitli işlemler yapılır. Bütün işlemlerin temelinde aslında cinlerle iletişime geçmek ve onlardan yardım almak yatar. Hocaya gidilerek yaptırıldığı zaman bir miktar para verilerek yapan kişiye bedeli ödenir işlemde asıl rol oynayan cinler bir karşılık alamaz. Bunun üzerine o cinlerin hatta cin kabilelerinin musallat olması gözlemlenir. Sizin ve ailenizin zor bir hayat yaşamasına vesile olurlar. Evdeki huzur bozulur korkuların artması gibi durumlar meydana gelir.

Bazı durumlarda işe yarasa da aradan yıllar geçtikçe kötü şeyler oluşur. Dünyaya gelecek bir bebeğin sakat doğması, oldukça iyi olan maddi durumunun birden kötüleşmesi ve işlerin batması gibi birçok olumsuzluk meydana gelebilir. Büyü yaptıran kişi ve ailesini etkilese de torunları ve onların çocukları gibi bütün gelecek kuşağını da etkileyebilmektedir.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen bazı kişiler bunların halk arasında dolaşan laflardan dolayı oluştuğunu sadece kişinin kafasında kurduğunu söylemektedir.

Büyü Yapıldığı Nasıl Anlaşılır?

Büyü yapıldığı nasıl anlaşılır? Diye sorulacak olursa; yapıan kişide bazı garip davranışlar gözlemlenir. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Yapılan kişi üstünde bir ağırlık hisseder ve sürekli uyumak ister. Gün içerisinde neredeyse yaptığı tek şey uyumaktır.
 • Evinde hayvan besleyen kişilere hayvanların davranışları değişir. Evcil hayvanlar daha saldırgan bir davranış içerisine girer.
 • Bazı durumlarda geceleri çok rahatsız geçer bu kişiler için. Sürekli rahatsız edici rüyalar görürler ve bu rüyalar kendini sürekli tekrarlar.
 • Eğer herhangi bir mekana yapılırsa fark edilir. Yapılan mekanda rutubet kokusu olur. Daima karanlık ve kasvetli bir ortam vardır.
 • Büyü yapılan kişi sürekli eşyalarını kaybeder ve bu durum ilerledikçe daha da artar.
 • Sürekli dalgın bir ruh hali vardır.
 • Cam ve su gibi ürünlerin başrolünde olduğu sakarlıkları artar.
 • Kuran okunan yerde bulunduklarında tedirgin ve rahatsız olurlar.
 • Takip ediliyormuş gibi sürekli bu düşünceyle yaşarlar.
 • Bazı durumlarda yalnız kalmak, yapılan kişiyi korkutsa da bazen derin ve sessiz bir yalnızlık isterler.
 • Nefes alamıyormuş gibi hissederler nefes darlığı çekerler.

Bu belirtiler psikolojik rahatsızlıktan da kaynaklanabilir. Bu tür durumlarda psikiyatr ve psikologlardan yardım alınarak sağlıklarına kavuşabilirler. Ancak psikoloji biliminden fayda göremeyen kişilere de söyleyecek tek bir çözüm yolumuz vardır. O da Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.a.v. Hazretleri tarafından salık verilmiş bir çözümdür.

“ bir ip alın ve 40 adet düğüm atın. Her bir düğümü çözerken Felak ve Nas Surelerini okuyun. Sonra bu ipi yakın ve büyü illetinden bir de yapanlardan Allah’a sığının” diyerek çözüm için hocalara para yedirmeye gerek olmadığını daha 1500 yıl önce ifade etmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.