Burçlara Göre Kişilik Özellikleri

0 1

Burçlara göre kişilik özellikleri ile birlikte burçların özelliklerini incelediğimiz bu yazımızda kendi kişiliğiniz ile burcunuzun uyumunu keşfedin. Bazılarında bire bir uyum olmasa da yükselen burçlarının etkisinde kalabildiklerini gösterir. Bu durumda yükselen burç bulmak için hazırlanan haritaları incelemek gerekir.

Burçlar ve Özellikleri

Burçlar ve özellikleri  gök cisimlerinin hareketleri doğrultusunda yorumlanmaktadır. Astronomi alanında Burç, Dünya’dan gökyüzüne bakıldığı zaman Zodyak üzerinde görülen on iki takım yıldızına denir. Bu on iki yıldızın başlangıcı, ilkbahar mevsimi noktası olduğundan koç burcu olarak kabul edilmiştir.

Zodyak üzerinde yer alan on iki takım yıldızı yani on iki burcun tarihleri ve özellikleri şunlardır;

Koç: 21 Mart-20 Nisan

Koç, Burç, Astroloji, Sembol, Zodyak, Yeni Yaş, Yorumu

Koç burcuna sahip olan kişiler sürekli hareket ve canlılık içerisindedir. Macerayı seven koçlar, cesaretli ve girişken kişilerdir. Buna bağlı olarak, liderlik özellikleriyle dikkat çekerler.

İnsanlara iyilik yapmaktan keyif alan koçların olumsuz bir özelliği ise, sabırsız ve aceleci tutumlu davranışlara sahip olmalarıdır. Bazen bu sabırsız ve aceleci tavırlarından dolayı bazı hatalara düşebilirler fakat, yönetici gezegeninin Mars olması, savaşçı yapılarından dolayı çok büyük kayıp yaşamalarına sebep olmaz.

Koç burcuna sahip olan kişiler burçlara göre ayrılan gruplar içerisinde ateş grubunda yer alır.

Burçlara Göre Kişilik Özellikleri Boğa: 21 Nisan-21 Mayıs

Boğa, Burç, Astroloji, Sembol, Zodyak, Toros, Yeni Yaş

Toprak grubunda yer alan ve astrologlar tarafından zenginlik burcu olarak kabul edilen boğa burcu, her zaman ne istediğini bilerek net kararlar verebilirler. Astrologlar boğaların sıcakkanlı ve samimi olduklarını ve birçok burçla uyum sağlayabildiklerini yorumlamışlardır.

İkizler Burcu: 22 Mayıs- 22 Haziran

Zodyak, Burç, Astroloji, Astrolojik, Burçlara, Servet

İkizler burcunun yönetici gezegeninin Merkür olması astrologlara göre onların zeki ve üretici olduklarını göstermektedir.

Yeteneklerini değerlendirmeyi başarılarında kullanan ikizler alanlarında ünlü olmayı isterler. Örneğin ünlü bir yazar, ressam veya yönetici olmak için ürettiği fikirler ve keskin zekaları ile dikkat çekerler.

İkizler burcu burçlara göre ayrılan gruplardan hava grubunda yer alır.

Yengeç Burcu: 23 Haziran- 22 Temmuz

Yengeç burcuna sahip kişilerin, en dikkat çekici özelliklerinden birisi vicdanlı ve yumuşak kalpli olmalarıdır. Yengeçler için aile arasındaki saygı ve sadakat en önemli eylemlerden birisidir. Yengeçler astrologların yorumu doğrultusunda, oğlak burcu ile anlaşamadıkları söylenmektedir.

Kanser, Burç, Astroloji, Sembol, Zodyak, Yeni Yaş

Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos

Löwe, Burç, Astroloji, Sembol, Zodyak, Aslan, Yeni Yaş

Aslan burcuna sahip olan kişiler, oldukça dikkatli ve gözü açık kişilerdir. Sürekli yükselmek istemeleri aslanları hayatta bazı olumsuzluklarla karşılaşmalarına sebep olur. Bu özelliği ile uzmanlar burçların uyumu konusunda aslanların her burçla anlaşamadığını açıklanmıştır.Ancak her ne kadar olumsuzluklar ile karşılaşsalar da aslanların istedikleri zaman başaramayacakları hiçbir zorluk yoktur.

Başak Burcu: 23 Ağustos- 22 Eylül

Virgin, Burç, Astroloji, Sembol, Zodyak, Başak

Başak burcuna sahip olan kişiler işlerinde disiplinli ve başarılıdır. Başaklar beğenilmek ve takdir edilmek için çok fazla titiz ve ayrıntıcı kişilerdir. Sahip oldukları statü alanında sürekli yükselmek isterler. Tertipli ve düzenli oldukları için dağınık insanlarla anlaşamazlar.

Terazi Burcu: 23 Eylül- 22 Ekim

Yatay, Burç, Astroloji, Sembol, Zodyak, Terazi

Terazi burcu olan kişiler dış güzelliğe ve lükse önem verirler. Hayatlarında ve ilişkilerinde dengeli oldukları bilinir. Arkadaşları olan ilişkilerinde sevgi ve saygı ön plandadır. Çok fazla arkadaş edinmeyi sevmeyen teraziler, edindikleri arkadaşlarla uzun süreli ilişkiler kurarlar.

Akrep Burcu: 23 Ekim- 21 Kasım

Akrep Burcu, Burç, Astroloji, Sembol, Zodyak, Akrep

Son dönemde değişen burçlar ve tarihler açısından akrep burcu olanlar sadece 6 günlük bir süre içerisinde doğan kişileri kapsıyor. Açıklanan yeni tarih ise 24-29 kasım arasındaki günlerdir.

Akrep burcu kişileri  kararlı, intikamcı ve inatçı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Yeni olaylara çabuk uyum sağlayabilen akreplerin sezgileri güçlüdür.

Yay Burcu: 22 Kasım- 21 Aralık

Kontaktörler, Burç, Astroloji, Sembol, Zodyak, Yay

Yay burcu kişileri yükselmeyi seven, öz güvenleri yüksek kişilerdir. Karşısındaki insanı küçümsüyormuş gibi gözükse de asıl durum öyle değildir. Yayların bu durumun öyle gözükmesine sebep olan özelliği, kendilerine güvenlerinin yüksek olmasıdır.

Sosyal hayatlarında yeni yerler gezmeyi, keşfetmeyi ve birçok yenilikleri severler.

Oğlak Burcu: 22 Aralık- 21 Ocak

Oğlak Burcu, Burç, Astroloji, Sembol, Zodyak

Oğlak burçları, hayatlarında rahat olmayı sevdikleri gibi çalışkan özellikleriyle dikkat çekerler. Burçlara göre düzenlenen kategoriden toprak grubunda yer alır.

Risk almayı seven oğlaklar, önlem alma konusundaki başarılarından dolayı aldıkları risklerden kolaylıkla kurtulabilirler.

Kova Burcu: 22 Ocak- 19 Şubat

Kova, Burç, Astroloji, Sembol, Zodyak, Yeni Yaş, Yorumu

Kova burçları, maddiyat yerine maneviyata değer vermeleri ile bilinir. Yardımlaşmayı ve samimi dostlukları severler. Kova burcuna sahip olan kişilerle dürüst olmak oldukça önemlidir.

Balık Burcu: 20 Şubat- 20 Mart

Balık, Burç, Astroloji, Sembol, Zodyak, Yeni Yaş

Balık burçlarının en bilinen özelliği aşırı duygusal yapılarıdır. Empati kurmayı çok iyi bilen balıklar karşısındaki insanın ne demek istediğini çabuk çözer ve anlayışla karşılar. Su grubunda yer alan balık burcuna sahip olan kişiler, burçların uyumu konusunda birçok burçla kolaylıkla anlaşır. burçlara göre kişilik özellikleri en fazla balık burcunda kendini gösterir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.