Burçlar ve Özellikleri

0 0

Burçlar ve Özellikleri

Burçlar ve özellikleri başlığı altında, hangi burç hangi tarihe denk geliyor konusunu da merak edenler için açıkladık. Öncelikle burç kavramını açıklayalım. Burç, Dünya’dan gökyüzüne bakıldığı zaman Zodyak üzerinde görülen on iki takım yıldızına denir.

Zodyak üzerinde yer alan on iki burcun tarihleri şu şekildedir;

 1. Koç: 21 Mart-20 Nisan
 2. Boğa: 21 Nisan-21 Mayıs
 3. İkizler: 22 Mayıs-22 Haziran
 4. Yengeç: 23 Haziran-22 Temmuz
 5. Aslan: 23 Temmuz-22 Ağustos
 6. Başak: 23 Ağustos-22 Eylül
 7. Terazi: 23 Eylül-22 Ekim
 8. Akrep: 23 Ekim-21 Kasım
 9. Yay: 22 Kasım-21 Aralık
 10. Oğlak: 22 Aralık-21 Ocak
 11. Kova: 22 Ocak-19 Şubat
 12. Balık: 20 Şubat-20 Mart

Burçlar ve Özellikleri

Burçlar ve özellikleri gök cisimlerinin hareketleri doğrultusunda yorumlanmaktadır. Astologlar, burçların özelliklerini çeşitli gök bilimleri olaylarına bakarak yorumlarlar.

Astrologlar tarafından yorumlanan burçların özellikleri şu şekildedir;

Koç

Koçlar, sürekli hareket ve canlılık içerisindedir. Macerayı seven koçlar, cesaretli ve girişken kişilerdir. Buna bağlı olarak, liderlik özellikleriyle dikkat çekerler.

İnsanlara iyilik yapmaktan keyif alan koçların olumsuz bir özelliği ise, sabırsız ve aceleci tutumlu davranışlara sahip olmalarıdır. Bazen bu sabırsız ve aceleci tavırlarından dolayı bazı hatalara düşebilirler fakat, yönetici gezegeninin Mars olması, savaşçı yapılarından dolayı çok büyük kayıp yaşamalarına sebep olmaz.

Burçlar ve tarihler hakkında yapılan araştırmada koç burcu sıfır noktasında olduğu için, burçlar arasında ilk sırada yer alır.

Boğa

Toprak grubunda yer alan ve astrologlar tarafından zenginlik burcu olarak kabul edilen boğa burcu, her zaman ne istediğini bilerek net kararlar verebilirler.

Astrologlar boğaların sıcakkanlı ve samimi olduklarını ve birçok burçla uyum sağlayabildiklerini yorumlamışlardır.

İkizler

İkizler burcunun yönetici gezegeninin Merkür olması astrologlara göre onların zeki ve üretici olduklarını göstermektedir.

Yeteneklerini değerlendirmeyi başarılarında kullanan ikizler alanlarında ünlü olmayı isterler. Örneğin ünlü bir yazar, ressam veya yönetici olmak için ürettiği fikirler ve keskin zekaları ile dikkat çekerler.

İkizler burcunun burçlar ve özellikleri terazi burcu ile benzerlik göstermektedir.

Yengeç

Yengeç burcuna sahip kişilerin, en dikkat çekici özelliklerinden birisi vicdanlı ve yumuşak kalpli olmalarıdır.

Yengeçler için aile arasındaki saygı ve sadakat en önemli eylemlerden birisidir. Yengeçler astrologların yorumu doğrultusunda, oğlak burcu ile anlaşamadıkları söylenmektedir.

Aslan

Aslan burcuna sahip olan kişiler, oldukça dikkatli ve gözü açık kişilerdir. Sürekli yükselmek istemeleri aslanları hayatta bazı olumsuzluklarla karşılaşmalarına sebep olur.

Bu özelliği ile uzmanlar burçların uyumu konusunda aslanların her burçla anlaşamadığını açıklanmıştır.Ancak her ne kadar olumsuzluklar ile karşılaşsalar da aslanların istedikleri zaman başaramayacakları hiçbir zorluk yoktur.

Başak

Başak burcuna sahip olan kişiler işlerinde disiplinli ve başarılıdır. Başak burcunun burçlar ve özellikleri arasında en dikkat çeken özelliği, beğenilmek ve takdir edilmek için çok titiz olmalarıdır.

Sahip oldukları statü alanında sürekli yükselmek isterler. Tertipli ve düzenli oldukları için dağınık insanlarla anlaşamazlar.

Terazi

Terazi burcu olan kişiler dış güzelliğe ve lükse önem verirler. Hayatlarında ve ilişkilerinde dengeli oldukları bilinir.

Arkadaşları olan ilişkilerinde sevgi ve saygı ön plandadır. Çok fazla arkadaş edinmeyi sevmeyen teraziler, edindikleri arkadaşlarla uzun süreli ilişkiler kurarlar.

Akrep

Akrep burcu kişileri kararlı, intikamcı ve inatçı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Yeni olaylara çabuk uyum sağlayabilen akreplerin sezgileri güçlüdür. Akrep burcu kadınında ise bu yetenek daha da gelişmiştir.

Son dönemde değişen burçlar ve tarihler açıklamasına göre akrep burcu olanlar sadece 6 günlük bir süre içerisinde doğan kişileri kapsıyor. Açıklanan yeni tarih ise 24-29 Kasım arasıdır.

Yay

Yay burcu kişileri yükselmeyi seven, öz güvenleri yüksek kişilerdir. Karşısındaki insanı küçümsüyormuş gibi gözükse de asıl durum öyle değildir. Yayların bu durumun öyle gözükmesine sebep olan özelliği, kendilerine güvenlerinin yüksek olmasıdır.

Sosyal hayatlarında yeni yerler gezmeyi, keşfetmeyi ve birçok yenilikleri severler.

Oğlak

Oğlak burçları, hayatlarında rahat olmayı sevdikleri gibi çalışkan özellikleriyle dikkat çekerler. Burçlara göre düzenlenen kategoriden toprak grubunda yer alır.

Risk almayı seven oğlaklar, önlem alma konusundaki başarılarından dolayı aldıkları risklerden kolaylıkla kurtulabilirler.

Kova

On iki burcun arasında kovalar, burçlar ve özellikleri bakımından maneviyata en çok değer veren burç olarak bilinmektedir. Kovaların, maddiyat yerine maneviyata değer vermeleri bilinir. Yardımlaşmayı ve samimi dostlukları severler. Kova burcuna sahip olan kişilerle dürüst olmak oldukça önemlidir.

Balık

Balık burçlarının en bilinen özelliği aşırı duygusal yapılarıdır. Empati kurmayı çok iyi bilen balıklar karşısındaki insanın ne demek istediğini çabuk çözer ve anlayışla karşılar.

Su grubunda yer alan balık burcuna sahip olan kişiler, burçların uyumu konusunda birçok burçla kolaylıkla anlaşır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.