Burç Tarihleri Değişti! İşte Yeni Burç Tarihleri

0 0

Burç Tarihleri Değişti! İşte Yeni Burç Tarihleri

Yeni burç tarihleri konusu son zamanda astrologlar ve ilgililer tarafından en çok merak edilen konulardan birisi olmuştur.

Gökyüzünde yer alan 12 takımyıldızı yani 12 adet burç olduğu bilinmektedir. Ancak son zamanlarda yapılan açıklamalara göre bir yıldız daha bulunduğunu, burç sayısının artık 13’e yükseldiği açıklanmıştır. Yeni ortaya çıkan burç isminin adı Yılan burcu ve tarihlerinin 29 Kasım-17 Aralık olduğu açıklanmıştır.

Ortaya atılan burç tarihlerinin değişmesi ve yeni bir burcun ortaya çıkması iddiaları, astroloji ile ilgilenen kişileri büyük ölçüde meraklandırdı. Tarihlerin değişmesi burçların özelliklerini çok fazla etkilememiştir. Çünkü burç yorumlamada en çok güneşin konumu dikkate alınmaktadır.

Uzayla ilgili çalışmalar yapan ABD Uzay Havacılık ve Dairesi, yıldızların Dünya’ya karşı olan konumlarının değiştiğini ve buna bağlı olarak da burçların tarihlerinin değiştiğini açıklayarak yeni bir görüş ortaya atmıştır.

Açıklanan yeni burç tarihleri şu şekilde değişmiştir;

Ateş Grubu

Koç burcu 18 Nisan-13 Mayıs, Aslan burcu 10 Ağustos-16 Eylül ve Yay burcu 17 Aralık-20 Ocak

Toprak Grubu

Çamur, Kir, Kuraklık, Kurak, Kırık, Doku, Arazi, Kuru

Boğa burcu 13 Mayıs-21 Haziran, Başak burcu 16 Eylül-30 Ekim ve Oğlak Burcu 20 Ocak-16 Şubat

Hava Grubu

Fırtına Bulutları, Bulutlar, Kümülüs, Tehdit, Yaz, Hava

İkizler burcu 21 Haziran- 20 Temmuz, Terazi burcu 30 Ekim-23 Kasım ve Kova burcu 16 Şubat-11 Mart

Su Grubu

Su Damlaları, Su, Sıvı, Taze

Yengeç burcu 20 Temmuz- 10 Ağustos, Akrep Burcu 23 Kasım-29 Kasım ve Balık Burcu 11 Mart-18 Nisan

Yeni ortaya çıkan Yılan burcu ise 29 Kasım- 17 Aralık olarak belirlenmiştir.

Burç Tarihleri Değişimi Burçların Özelliklerini Etkiledi Mi?

Ölüm, Canlı, Dönüştürme, Astroloji, Mistisizm

Burçlar, astrologlar tarafından insanların karakterleri ile ilgili birtakım bilgiler verir. Bu bilgiler doğrultusunda kişiler, sosyal hayatta ilişki kurduğu kişiler hakkında bazı bilgilere ulaşabilir. Yeni burç tarihleri doğrultusunda özelliklerinin de değişip değişmediği merak konusu olmuştur.

Burç yorumlamada en belirleyici etmen güneşin konumudur. Çünkü güneşin konumu takım yıldızlarının da konumu değişmektedir. Güneşin konumu yıl içerisinde hatta gün içerisinde bile değişiklik göstermektedir.

Gök biliminde gerçekleşen bazı değişimler astronomide, insanların farklı özelliklerde olmasının sebebi olarak yorumlanmıştır. Fakat burçlara ait açıklanan özellikler değişmemiştir. Sadece astrologların yorumları birbirleri ile farklılıklar gösterebilmektedir.

Burçların özelliklerine ek olarak burçların birbirleri ile olan uyumlarının da değişip değişmediği meraklılar tarafından sorgulanmıştır.

Burçların birbirleri ile uyumunun bilinmesi sayesinde ilişkiler konusunda fikir sahibi olunabilmektedir. Bir burcun hangi burçlarla uyumlu olduğu ya da hangi burçlarla anlaşamadığının bilinmesiyle, sosyal hayattaki insan ilişkileri kontrol edilebilir.

Burçları ve özelliklerini merak ediyorsanız öncelikle değişen yeni burç tarihleri hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.