Beynin Şifa Gücü Nedir?

1 0

Beynin Şifa Gücü Nedir?

şifa gücü

Beyin, hepimiz için sırlarla dolu bir organdır. Öyle ki, bu organın yapabileceklerinin sınırı hala net çizgilerle belirlenememiştir. Yapılan araştırmalar insan eliyle ağrıların dindirilebildiğini ve düşünceyle hastalanma yaşanabileceğini ortaya koymuştur. Bu da beynin şifa gücü olup olmadığı sorusunu akıllara getirmektedir. Nörolog Dr. Marjolein Kammers fiziksel beden ile zihinsel beden arasındaki köprünün sırrını çözmek üzere bir ekip kurmuş ve bilimsel bir çalışmaya imza atmıştır. Özellikle bazı ağrı kontrollerinde, ağrı kesiciler yerine öncelikli olarak düşünce gücünün kullanılması gerektiği de tıp dünyasında kabul görmüş durumdadır.

Zihin ışık — Stok fotoğraf

Bunun yanı sıra, kazada veya ameliyat sonrasında kaybedilen uzvun fiziksel aktivite dışında hala ağrıdığını hissetmenin de düşünce gücüyle oluşturulduğu söylenir. Üstelik bu ağrıya tıp dilinde ‘’fantom ağrı’’ denilmektedir. Araştırmacılar, bilimsel anlamda açıklamasını yapamasalar da bu durumun, düşünce gücüyle kendi kendilerini hastalandırabildiklerini ve aynı güç ile şifa bulabildiklerini gösterdiğini ifade etmektedirler.

Reiki, yoga, meditasyon gibi yöntemler tıbbi tedavi ile birlikte uygulandığında hastalıkların olumlu yönde değiştiği görülmüştür. Bu teknikler, beyni uyararak mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlar. Mutluluk hormonu ise duyguları yatıştırır, zihni sakinleştirir ve rahatlama sağlar. Ruhsal anlamda iyileşme sağlayan bu teknikler olumlu duyguların ışığında bağışıklık sistemini güçlendirerek, özellikle kronik hastalıklarla mücadele eden kişilere destek sağlar. Domino taşı etkisi yaratan bu olayların beynimiz ve beynin şifa gücü sayesinde yaşandığı görülmektedir.

Beynin Şifa Gücü Var Mıdır?

İnsanlar önceden hastalık kelimesine odaklanırken şimdilerde hasta kelimesini kullanmayı tercih etmektedir. Bunun sebebi de her hastalığın her hastada aynı etkiyi göstermemesidir. Hastalığı etkileyen faktörler arasında artık hastanın iç dünyası, kendisine ve dünyaya bakış açısı, o hastalığı nasıl agıladığı gibi faktörler de yer almaktadır. Tüm bunların temelinde bu güç yatar. Kimi zaman bir dua, kimi zaman bir müzik, ister yoga ister reiki, ne olduğu aslında hiç farketmez. Her insan farklıdır ve her insanın beyni farklı çalışır. Önemli olan hangi yöntemi seçtiğimiz değildir, değişim fitilini önce beynimizde yakmaktır. Sonuç olarak hastalıklarda yada yaşadığımız farklı sorunlarda beynin şifa gücü önemli bir yere sahiptir. Asıl mesele kendi gücümüzün farkına varmak ve kendimize olan inancımızı sağlamlaştırmaktır.

1 yorum
  1. Ebru Deliorman diyor

    Evet düşünce gücünün önemi günümüzde birçok farkındalığı beraberinde getiriyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.