Bebek Dostu Tatil Önerileri

0 1

İnsanlar bebek sahibi olduktan sonra sadece kendileri için değil minik yavruları için de bebek dostu tatil merkezleri arayışına geçiyor. Özellikle sessiz, sakin ve temiz ortamlar bebekli aileler için bulunmaz bir nimet oluveriyor. Biz de bu yazımızda birkaç tatil beldesinden ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Bebeği olan aileler için mükemmel kalitede olan bu merkezler, herkes tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

1-Ayvacık / Küçükkuyu

Küçükkuyu sessiz ve sakin oluşuyla ziyaretçilerine kafa dinleme imkanı sunuyor. Bebekli aileler için uygun olan beldenin etrafı zeytin ağaçlarıyla çevrili olduğundan bol oksijen alan bir merkez. Diğer beldelere göre konaklama olanağı düşük olsa da temiz bir denize sahip oluşu bu açığını kapatıyor.

2-Çıralı / Antalya

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı bu küçük belde tatile gidilecek yerler arasında en sessiz ve sakin olanı. Belde, şehre yakın olmasına rağmen sakin kalma özelliğini korumuş durumda. Denizi ve havası temiz olduğundan bebeğinizle gidebileceğiniz uygun merkezlerden biri. Yapılaşma izni olmadığı için sadece lüks oteller bulunuyor. Gidip konaklamak isteyenler Çıralı plajından da faydalanabilir.

3-Akbük, Yalıçiftlik / Bodrum

Eğer hem temiz deniz hem Bodrum tatili düşünürseniz Akbük ve Yalıçiftlik koylarından başka yerleri tercih etmeyin. Merkeze uzak oluşundan dolayı sakin bir ortama sahip. Bebek dostu tatil arayışında olan aileler için gidilebilecek yerler arasında bulunan güzel koylardan biri. Ayrıca Bodrum, ünlü hikayecimiz Sait Faik Abasıyanık diğer adıyla Halikarnas Balıkçısı’nın da yaşamının büyük kısmını geçirdiği bir ilçedir.

4- Bebek Dostu Tatil Beldesi Çandarlı

Dikilinin gözde kasabalarından biri olan Çandarlı, konaklama imkanlarının az olmasından dolayı az ziyaretçi alıyor. Bu durumuyla sakin bir ortam özelliği sunuyor. Pansiyon, butik otel ve apart oteller konaklamak isteyenler için düşünülebilir.

5-Bozburun / Marmaris

Bozburun, Marmaris merkezine 45 km uzaklıkta, tertemiz deniziyle ziyaretçilerini karşılıyor. Selimiye köyüne yakın oluşuyla her iki merkezde de tatil keyfi sürülebilir.  Yine sessiz bir belde oluşuyla bebekli aileler için gözde merkezlerden biri.

6-Bördübet / Marmaris

Marmaris’in sevimli köylerinden biri olan Bördübet kuşlar ve çam ormanlarıyla çevrili eşsiz merkezlerden biri. Temiz hava, bol güneş ve doğal ortam arayanlar için mükemmeli bir yer. Özellikle çam ormanlarından gelen odunsu kokular eşliğinde tatilinizi rahatlıkla sürdürebileceğiniz sakin konumlardan birisi.

6- Selimiye / Marmaris

Yine Marmaris’te bulunan Selimiye beldesi, sakinlik isteyen tatilciler için güzel duraklama yerlerinden biri. Bebek dostu tatil önerileri arasında en güzel beldelerden biri durumunda. Yaz aylarında nüfusunda artış olsa da bir kez gittiğinizde tekrar gitmek isteği uyandıran bu belde, tam bir tatil durağı. Özellikle bayram tatilleri ya da yıllık izinler gibi kısa süreli tatil kaçamaklarınızda tatile gitmek isterseniz, bu dönemlerde ziyaretçi sayıları az olacaktır.

8-Datça / Muğla

Muğla’nın gözde merkezlerinden olan Datça, diğer tatil beldelerine göre oldukça sakin bir yer. Kafa dinlemek ve bebeğinizle vakit geçirmek isterseniz kesinlikle uğramanız gereken duraklardan biri. Denizi ve yeşili bir araya getiren merkez, serin ve temiz sularıyla ziyaretçilerine bebek dostu tatil olanaklarıyla kapılarını açıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.