Aura Nedir? Aura Hakkında Öğrenmeniz Gereken 6 Bilgi

0 1

Aura

Her kasım ayının 4. cumartesi günü Uluslararası Aura Bilinçlendirme Günüdür. Bu gün, insan atmosferinin ne olduğuna ve günlük hayatı nasıl etkilediğine ilişkin bir farkındalığın yaygınlaştırılması için belirlenmiştir. Peki aura nedir? Gerçek şu ki, çoğu kişinin aura’nın aslında ne olduğu konusunda en ufak bir fikri yok . Genelde bu kelime bir oda arkadaşınızdan ya da kadınların yaptığı günde bir komşudan duyulan bir kelimedir. Bu yazıda aura nedir sorusuna cevap bulacak ve aura hakkında bazı bilgiler edineceksiniz.

Aura Nedir?

Aura nedir sorusuna  standart, basit bir  cevap vermek gerekirse, aura; insanlar, hayvanlar, ve eşyaları çevreleyen bir elektromanyetik enerji alanıdır. Aura her ne kadar saçma bir şey gibi gelse de, bilim adamlarının insanların etrafında bir enerji yoğunluğu olduğu hakkında çalışmaları mevcuttur.

Örneğin, yabancı olduğunuz bir arkadaş ortamına girdiğinizde bazı kişiler sizi somut olmayan sebeplerden rahatsız ederken, bazı kişiler ise sıcaklık uyandırır. İşte somut olmayan bu  hislerin aura ile alakası vardır.

Şimdi aura nedir konusu hakkında bilmeniz gereken 6 bilgiye geçelim.

Aura Yedi Katmana Sahiptir

Vücudumuzda auranın yedi katmanı mevcuttur.

  • Eterik katman, fiziksel bedene en yakın olan ve fiziksel sağlık, acı ve zevkle bağlantılı olan fiziksel aura düzlemi olarak da bilinen ilk katmandır.

 

  • Duygusal katman ya da astral aura düzlemi gelecek ve vücudun uzağına kadar uzanıyor.

 

  • Zihinsel katman; egonuz, değerler ve inançlarla ilgilidir.

 

  • Dördüncü, aşk tabakanız olan astral bedendir. Kalp çakrasıyla ilişkilendirilir veyedi katmanın da ortasında bulunan  bu  tabaka, üstteki üç tabaka ile alttaki üç tabakayı birbirine bağlar.

[adinserter name=”Block 3″]

  • Beşinci katmanın çok farklı isimleri vardır: Tezahür katmanı, eterik çift, ruhsal aura düzlemi. Ruhsal sağlığınızı yansıtır ve sizi daha geniş bir evrene bağlar.

 

  • Göksel düzlem altıncı tabakadır, bu tabii sezgilerinizle ilgilidir ve üçüncü gözünüzle bağlantılıdır.

 

  • Sonunda, ketherik şablon veya “Ben Ben” katmanı var ve bu, İlahi ile potansiyel bağlantınızdır. Fiziksel bedenden yaklaşık üç metre uzanır.

Aura tabakları hakkında daha fazla bilgi için Aura Tabakaları Nelerdir? isimli yazıya göz atabilirsiniz.

 

Aura’nın Rengi Sizin Fiziksel, Duygusal ve Ruhsal Sağlığınız Yansıtır

Herhangi bir zaman diliminde, aura renk ve ışık karışımı yayar. Bu tonların her biri şu an nasıl hissettiğinizle ilgili çok şey söyler. Örneğin, parlak sarı renk varsa, muhtemelen ruhsal olarak canlı ve enerjik olduğunu söyler.Eğer, kırmızı renk varsa varlığının negatif olduğunu ve  bir öfke ile uğraştığınızı gösterir.

Aura renklerinin parlaklığının hayatınızda neler olup bittiğini gösterir. Depresyon ile mücadele eden insanların donuk auraları vardır. Ek olarak, madde istismarıyla mücadele eden biri “karanlık ve kıvrımlı bir renk” içerebilir. Yine de sağlıklı, kendine güvenen ve olumlu olan bir kişi, göremediği halde başkalarının hissedeceği parlak, hafif bir havaya sahip olma eğilimindedir.

Aura renklerinin anlamaları hakkında daha fazla bilgi için Aura Renkleri ve Anlamları isimli yazıya göz atabilirsiniz.

 

Aura Fotoğraflarda Yakalanabilir

Artık merakınız yeterince zirveye ulaştığından, muhtemelen aura’nızın neye benzediğini merak ediyorsunuz, böylece duygusal ve manevi durumunuz hakkında bir izlenim edinebilirsiniz.. Elektrikli kutuların üzerine oturan metal plakalara ellerinizi basarak omurlarınızı fotoğraflayan bazı kameralar vardır. Çekilen bu resmi bioenerji  uzmanları yorumlayabilir ve auranızın göndermeye çalıştığı mesajı anlamanıza yardımcı olabilir. İş ahlakı, harcama alışkanlıkları ve aşk hayatınızın durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Aura Muhtemelen Sosyal Yaşamınızda Bir Rol Oynamaktadır

İnsanlar birbirlerinin auralarını farkında olmadan düzenli olarak okur. Bir çok insan kendi yaydığı aurasından çok başkasının aurasına  kapılabilir. Arkadaşlık ve romantizmi sağlayan tek etken olmasa da, bu ikili ilişkileri etkileyen faktörlerden biri de auraların birbiriyle uyuşmasıdır.

 

Aura Sabit Kalmaz

Eğer hayatınız kötü gidiyor ve kendinizi kötü hissediyorsanız auranız donuktur. Fakat bu her zaman donuk kalacağı anlamına gelmez. Aura sabit bir enerji değildir. Duramadan değişiklik gösterir. Gülmek bulaşıcıdır diye bir söz vardır. Aslında bu işte tam olarak bununla ilgilidir. Karşımızdaki insanın pozitif duygulara sahip olması aurasının hareketlendirir ve etraftaki insanların auralarına pozitif manada etki eder. Tabi ki bunun tersi de mümkündür. Duygusal ve fiziksel sağlıktaki doğal değişim de aurayı değiştirir. aura her zaman canlıdır ve daima vücudunuza ve evrene bağlıdır. Kapanma anahtarı yoktur, bu yüzden her fırsatta sizi takip eder.

 

Auranızı Temizleyebilirsiniz

Auraların gücünden haberdar olduktan sonra, bilinçli olarak auralarınızı güzel ve temiz tutacak birkaç şey yapabilirsiniz. Kendinizi açık tutmanın basit bir yolu oturmuş bir meditasyon sırasında yalnızca aura’yı hayal etmektir. Gözlerinizi kapatın, vücudunuzdan yansıyan beyaz bir ışık resim edin ve sonra vücudunuzun başından başlayarak tüm sisteminize aktığını düşünün. Auranın  donuk renk haline gelmesini engellemek için sizi sağlıklı bir merkeze geri getiren parlak ışığın düşünün.

Auranızı temizlemek için bio enerji uzmanlarına da başvurabilirsiniz.

Kaynaklar

1-What Is An Aura? 6 Things To Know About The Spiritual Idea Of Auras

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.