Aura Ne Demek? Aura Tabakaları Nelerdir?

0 0

Aura Nedir?

Aura, çoğu insanın günlük hayatta bir şekilde duyduğu fakat tam olarak ne demek olduğunu bilmediği bir ifadedir. Öncelikle ifade edelim ki bu yazıda ifade edilen aura, tıptaki auralı migren değildir. Aura ne demek diye sorulduğunda basitçe şöyle denebilir; insanları, hayvanları, ve eşyaları çevreleyen bir elektromanyetik enerji alanı. Auranın ne demek olduğu ile ilgili daha fazla bilgi vermek gerekirse konuyu şöyle açabiliriz:

Aura Ne Demek?

Aura, insanların etrafını saran elektromanyetik bir enerji alanı olarak uzun süredir betimlenir. Vücudu, yumurta biçimli bir enerji topu gibi sarar. Bilim insanlarının çoğu dünyadaki her şeyin belirli bir enerji türünden olduğunu fark etmiştir. Bu yüzden aura çoğu insana saçma bir kavram gibi gelse de, tamamen saçma bir kavram değildir.

Çevrenizdeki her bir insandan belirli bir his veya havayı nasıl hissettiğinizi biliyor musunuz? Biri sizi biraz sinirlendirir, bir başkası sizi rahatsız eder. Bunların birçoğunun kişinin tutum ve genel eğilimini bildiren auralarıyla ilgisi vardır.

Bir aura’nın manevi ve duygusal önemi hakkında daha fazla şey öğrenmek ve kişiler arası ilişkileri hakkında bazı bilgiler edinmek için  yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Aura, yedi tabakadan oluşur. Bunlar:

[adinserter name=”Block 3″]

  • Fiziksel,
  • Astral,
  • Alt Zihinsel,
  • Üst Zihinsel,
  • Manevi,
  • Sezgisel,
  • Mutlak,

Fiziksel beden etrafında bulunan bu ince vücutların her biri kendi benzersiz frekansına sahiptir. Bunlar birbiriyle ilişkili olup, her tabaka diğerlerini etkiler. Ayrıca bir kişinin duygularını, düşünce kalıplarını, davranışlarını ve genel sağlığını da etkiler. Tıpkı çakralar gibi, tabakaların birinde oluşan bir dengesizlik hali diğerlerinde dengesizliğe neden olur.

Fiziksel Tabaka

Bu Tabaka bize en yakın tabakadır. Uyanıkken azalırken, uyurken veya dinlenirken artar. Bu tabakanın dengede olması için; fiziksel konfor, zevk ve sağlığa ihtiyacımız var. Auralarımız genelde sağlıksız ise, bu tabaka içinde lekeler olacaktır. Ayrıca, negatif duyguları barındıran veya negatif bir alanda yaşayan insanlar daha koyu bir fiziksel aura düzlemine sahip olacaklardır.

Astral Tabaka

Bu katmana duygusal katman da denir. Arkadaşlar ve aile ile yaşanan duygusal geçmiş ve deneyimleri saklar. Hassas, dengesiz ve genellikle irrasyonel hisler hissedildiği zamanlar astral aura azalır. Astral aura, çevrenizde ihtiyaç duyduğunuz şeyleri çoğalttığınızda en iyi yanıt verecektir. Örneğin, olumsuz duyguları iyileştirmek için yeşil görmeyi deneyin. Çimlerin üzerine uzanın veya ağacın altında biraz zaman geçirin.  Bu astral auranızı arttıracaktır.

Alt Zihinsel

Bu tabaka; akıl, düşünce kalıpları ve kendi bireysel gerçekliğimizi nasıl oluşturduğumuz ile ilgilidir. Çoğu insan uyanık saatlerini bu tabakada geçirir. Zihnimiz iş başındayken, okuduğumuzda ya da özellikle zor bir konuya odaklandığımızda bu tabaka büyür. Bu aynı zamanda bir kişinin inanç sistemlerinin yanı sıra değer ve düşüncelerinin depolandığı yerdir. Birinin alt zihinsel aura düzlemi büküldüğünde ; yargılayıcı, moralsiz ve üzgün hissedecektir.

Üst Zihinsel

Bu tabaka alt zihinsel aura tabakasına bağlanır, ancak daha derin ruhsal bir unsur da eklenir. Burası öz sevgi, şükran, fedakarlık ve koşulsuz sevgi gibi aklı başında olan inançlarımızı saklandığı yerdir. Evet, kendi kendine beyniniz içinde konuşmanız  tüm vizyonunuzu etkiliyor olabilir. Aynı zamanda dünyaya yansıttığınız enerjiyi de etkiler.

Öyleyse, kafanızdaki o küçük sesin ne olduğuna bakılmaksızın, üst düzey uçuşunuzun ne kadar güzel, nazik ve sevecen olduğunuzdan emin olun, çünkü kendinizle içsel bir sohbet olduğunu düşünseniz de, çevrenizdeki herkes İçinde yaşadığınız konuşmayı hissedebilir. Bunu sizi büyük bir aura ego almanız için resmi izni olarak almaya davet ediyorum-bu, yalnızca içinde ve etrafınızdaki enerji ve çevreyi besleyip beslemeye yardımcı olacaktır.

Manevi

Bu tabaka sadece maneviyata uygundur. Bizi çevremize ve daha geniş evrene bağlar. Açık bir manevi atmosfere sahip olduğunuzda, kendinizi sizinle aynı yolda diğer insanlarla bağlantı kurarak, aynı şeyleri keşfedersiniz;Bu kişiler, onlardan bir şeyle öğreneceğiniz ya da onlarla bir şeyler  paylaşabileceğiniz kişilerdir.

Henüz ruhsal aura tabakalarına girmeyi başaramamış kişiler; aşırı derecede alaycı, negatif, yargılayıcı ve hatta ruhsal büyümenizi tehdit edici olma eğilimindedirler. Diğer insanların ruhsal auralarını tehdit etseler de çok fazla bir etki oluşturamazlar.

Sezgisel

Gökyüzü tabakası da olarak da bilinen bu tabaka, hayallerimizi, sezgilerimizi ve genel ruhsal farkındalığımızı depoladığımız yerdir. Aydınlanmış bir kişiyi düşündüğünüzde hangi özellikleri düşünüyorsunuz, o özellikleri barındıran tabakadır. Sükunet, sakinlik, iyilik ve sabır gibi. Böyle insanlara yakın olduğunuzda tam bir nirvana içinde sağlıklı bir sezgisel aura düzlemi hissedebilirsiniz.

Mutlak

Mutlak düzlem diğer katmanları dengelemek ve uyumlaştırmak için çalışır. Bir canın yolculuğunun tüm deneyimlerini barındırır ve kişinin manevi kaderinin planıdır. Bunu, enerjik alanınızın üstündeki son dokunuş olan aurik büyük kırmızı yay olarak düşünün.

Kaynaklar

1- What IS An Aura? (And How Can You See Yours?)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.