Akşehir’de Nerede Yemek Yenir?

0 1

Akşehir’de Nerede Yemek Yenir?

Akşehir, Konya’nın ilçelerinden biridir. Konya’ya 136 Km, Afyon’a ise 94 Km uzaklıktadır. Afyon-Konya kara yolu güzergahında en büyük ilçedir. Eğer yolunuz Akşehir’e düşerse ya da Akşehir’de ikamet ediyorsanız ve Akşehir’de nerede yemek yenir diye düşünüyorsanız bu yazıda bunun cevabını bulacaksınız.

Akşehir’de yemek yenecek yerler arasında ilk sırada Şefin Yeri var.

Şefin Yeri

Şefin Yeri, 2018 yılı ağustos ayı itibariyle hizmete girmiş bir lokanta. Akşehir’e yemek sektörü bakımından yeni bir soluk getiren Şefin Yeri, İddialı ızgara çeşitleri ve güzel sunumuyla müşterilerine hizmet vermektedir.

Şefin Yeri’nde hangi yiyecekleri bulabilirsiniz?

  • Yaprak Ciğer:  Evet yanlış okumadınız. Yaprak ciğer. Lütfen bu muhteşem lezzeti yaprak dönerle karıştırmayalım. Yaprak ciğer Edirne usulü yapılmış bir ciğer yemeği türüdür. Ciğer sevmiyorum, ciğerin kokusundan rahatsız oluyorum diyenler için on numara bir ciğer türüdür. Çünkü kesinlikle o rahatsız olduğunuz ciğer kokusunu almazsınız. Akşehir’de başka yerde bulamayacağınız Edirne usulü yaprak ciğer için kesinlikle Şefin Yeri’ne uğramalısınız.

  • Adana: Çoğumuzun bildiği lezzetlerden olan adana, dürüm ve porsiyon seçenekleriyle Şefin Yeri’nde sizleri bekliyor. Adanayı belki her yerde yiyebilirsiniz  fakat her yerde Şefin Yeri’nde alacağınız lezzeti alamazsınız. Çünkü Şefin Yeri’nin şefi bu işi okulunda öğrenmiş daha sonra da iş hayatında harmanlayarak bu günlere gelmiş bir şef. Şefin Yeri’nde yiyeceğiniz Adana harika bir şekilde özenle ve işin sırrıyla yoğurulmuş bir lezzet. En önemlisi ise seçilen et özenle ve itinayla güvenli yerlerden bizzat şefin kendisi tarafından alınmaktadır. Ayrıca her gün taze taze o gün yoğrulmakta ve müşterilere sunulmaktadır. Akşehir’de nerede yemek yenir diyenler mutlaka Şefin Yeri’nin adanasını denemelidir.
  • Tavuk Şiş: Ben kırmızı et sevmiyorum diyenler için ise Şefin Yeri’nde özenle baharatlanmış ve yine her gün taze olarak sunulan tavuk şişi deneyebilirsiniz. Tavuk şişi de aynı adana da olduğu gibi dürüm ve porsiyon seçenekleri mevcuttur.
  • Köfte: Akşehir’de yemek yenecek yer olan Şefin Yeri’nde bulunan bir başka lezzet de köftedir. Yine aynı şekilde özenle alınan etler, kaliteli baharatlarla uygun oranda bir araya getirilip; maharetli ellerle yoğurulan köfte, siz değerli müşterilerini beklemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.