2020 Makyaj Trendi

0 1

2020 makyaj trendi olarak aslında kadınların hiç vazgeçemediği, makyajın olmazsa olmazı olan eyelıner’dan başlamak isteriz. Eyelıner 2020 yılında daha çok renkli olarak kullanılmakta. Yıllardır siyah olarak bildiğimiz ve kabul ettiğimiz eyelıner son yıllarda oldukça renkli ve göz alıcı hale gelmektedir.

kişi, kadın, bakarken, giyme içeren bir resim
Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Eyelınerın ardından 2020 makyaj trendleri arasına giren farlardan da bahsetmek gerekmektedir. Farlarda diğer yıllara nazaran 2020 yılında oldukça pastel tonlar tercih edilmektedir. Bu yıllarda artık daha kolay ve hızlı yapabileceğiniz makyajlar trend haline gelmektedir. Makyaj modası dendiğinde akla ilk olarak eski yıllarda yapılan abartılı makyajlardır. Zamanın geçmesi ve moda trendlerinin gelişmesiyle artık makyaj teknikleri ve kullanılacak malzemelerde artmaktadır. Özellikle 2020 makyaj trendi olarak renkler ile sadeliğin bir araya geldiğini söyleyebiliriz.

2020 Yaz Makyaj Trendi

2020 yaz makyaj trendi içerisinde tam anlamıyla bahar esintilerini hissedeceğiniz, sizi kızgın kumlardan serin sulara atacak türdendir. Özellikle yaz renklerinin yumuşak görüntüsü ile oldukça büyüleyici görünebileceksiniz. Yaz makyaj trendlerini gelecek olursak.

  • Renkli eyelınerlar
  • Pastel tonlardaki farlar
  • Doğal kaşlar
  • İnce çekilmiş eyelıner
  • Göz çevresinde kullanılan taşlar
  • Grafik şekillerde çekilen eyelıner
  • Dudaklarda kullanılan parlatıcılar
  • Bol kullanılan allıklar

Şeklinde sıralanmaktadır. Yazın cıvıltısı ve renkleriyle beraber doğal bir makyaj yapmak size keyif verecektir.

kişisel bakım malzemeleri, kozmetik, kadın, giyme içeren bir resim
Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

2020 Gelin Makyajı

2020 gelin makyajında oldukça doğal bir görüntü sağlamanız mümkündür. Yıllardır alıştığımız türde ağır gelin makyajlarından tamamen uzak oldukça yumuşak tonlardan oluşmaktadır. Öne çıkarılan kirpiklerle en özel gününüzde bütün gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz. 2020 makyaj trendi olarak belirlenen bu yumuşak görüntü, özellikle gelinler tarafından oldukça fazla talep görmektedir. Zamanla değişen moda akımıyla birlikte gelin makyajlarının da üzerinde çok fazla değişiklikler yapılmaktadır. 2020 yılında gelin makyajında özellikle doğal görüntünüzü kaybetmeden ufak dokunuşlarla kusursuz bir görüntü elde edilebilmektedir.

Makyaj Modelleri

Makyaj modelleri kişiye ve isteğe göre seçilmektedir. Yüz tipi ve oranları makyaj yapımında en önemli unsurlardandır. Kendinize en uygun makyajı istiyorsanız öncelikle yüz tipinizi ve ne tür makyajların size uygun olacağını belirlemeniz gerekmektedir. Zamanla değişen trendler size bu konuda oldukça yardımcı olmakla birlikte modaya da ayak uydurmanızı sağlayacaktır.

iç mekan, tablo, bardak, kahve içeren bir resim
Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Makyajın kadınlar içi ne kadar önemli olduğunu bilmekteyiz. Zamanın ve modanın değişmesiyle makyaj stillerinin de değişlik gösterdiğini söyleyebiliriz. 2020 makyaj trendi son yıllarda çok tercih edilse bile size en uygun makyaj, yaptığınızda kendinizi mutlu ettiğiniz makyaj olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.